Pazar Yerleri Api Servis Tanımı

Pazaryerlerinde satış yapan bir yada birden çok mağazanız var. Bütün bunları E-rehberim üzerine yüklemek çok kolaydır.Bunun için menüde Pazaryeri Yönetimi>Pazaryeri Ayarlar>Api Servis Tanımı kısmına giriş yapın.

Karşınıza çıkan sayfa ;

Api servis tanımlarını yapabilir yada düzenleyebilirsiniz. Eğer önceden hiçbir pazaryeri tanımlamamışsanız bu ekran da hiçbir sütun bulunmaz. Gelin birlikte bir Api tanımı yapalım. Bunun için;

Pazaryeri Tanımla bölümüne giriş yapın ve karşınıza çıkan sayfada;

Hangi pazaryerini tanımlayacağımızı seçelim;

Ardından;

Tanım kısmına mağaza adınızı ve N11’den almış olduğunuz Api Token ve şifrenizi girin.

(Eğer daha önce pazaryerinden hiç Api token ve Şifre almamışsanız Nasıl Api Token ve Şifre alınır adlı konu anlatıma göz atın.)

Şablon adı kısmına mağazanız ne isimle E-rehberim üzerinde görünün istiyor iseniz onu yazın (Mağaza adınızı da yazabilirsiniz)

Ardından kullanıcı ve Kullanıcı şifre bölümüne n11 kullanıcı adı ve şifrenizi yazın.

Kargo tanım kısmına ise hangi kargo firması ile çalışıyor iseniz onu işaretleyin.

Satış durumunuzu ve kargo durumunuzu girin.(Kargo durumu kısmında eğer pazaryeriniz şarta bağlı kargo anlaşması yapmış ise örneğin 30₺ üzeri satıcı yada alıcı öder şeklide ise kargo durumunu satıcı öder işaretleyin.)

Yine bu ekranda Tatil modunu açabilir veya Yeni gelen bütün siparişleri onayla bölümünü aktif hale getirerek hız kazanabilirsiniz.