Toplu Halde Ürün Güncelleme

Ürünlerinizin kategorilerini, markalarını ve fiyatlarını toplu bir halde tek bir ekran üzerinden E-rehberim sayesinde düzenleyebilirsiniz. Öncelikle menüde Site yönetimi>site ürün yönetimi>Toplu ürün güncelleme bölümüne geliniz.

Bu alanda ürünleriniz üzerinde toplu bir halde fiyat, kategori ve marka güncellemelerini kolaylıkla yapabilirsiniz.

1-FİYAT GÜNCELLEME;

Bir kategoride ki tüm ürünlerin fiyatlarını güncellemek için öncelikle ilgili kategoriyi seçelim

 

Ardından fiyat güncelleme bölümünü açalım

Kaynak fiyat alanı hangi fiyatı kaynak olarak alacağınızı sorar örneğin bu kategoride ki ürünlerin alış fiyatlarını kaynak alıp yine alış fiyatı üzerinde değiştirme yapabilirsiniz.

Örnek bir fiyat güncellemesine bakalım;

Satış fiyatlarını kaynak olarak alıp satış fiyatında değişiklik yapmak için hedef fiyatı da satış olarak seçtim ve yönteme ekle dedim. İşlem tarafında tutar yahut belirli bir yüzdelik oranda verebilirsiniz.

Tutar deyip Değer kısmında “5” yazdım. Bu işlem bu kategoride ki bütün ürünlere 5₺ tutarında zam yaptı.Eğer Yönteme Sabit değer deyip “5” yazsa idim bu işlem bütün kategoride ki ürünlerin fiyatını 5₺ ye sabitlerdi.

2-KATEGORİ GÜNCELLEME

Bir ürün kategorisini başka bir kategoriye aktarma/taşıma işlemi E-rehberim ile tek tıkla.

İlk olarak ilgili kategoriyi seçelim “Aksesuar”. Bu kategoride ki bütün ürünleri başka bir kategoriye taşımak istiyoruz. Bunun için “Kategori Güncelleme” alanını açalım ve hedef kategoriyi seçelim “Oto Bakım Ürünleri” Kategoriyi güncelle alanına tıklamanız halinde Aksesuar kategorisinde ki tüm ürünler Oto bakım ürünlerine taşınmış olacak.

 

3-MARKA GÜNCELLEME

Bir kategorinin içinde ki var olan ürünlerin markalarını başka markaya çevirmek çok kolaydır. Bunun içinde yine bir örnek düzenleme yapalım.

Resimde gördüğünüz gibi;

Aydınlatma aksamı kategorisinde yer alan Bosch Ampül markalı tüm ürünlerin markasını Motul markasına güncelle butonuna basıyorum ve ilgili tüm markalar hedeflediğim marka ile değişiyor.